Kesällä 2012 SexyPöxyt pelaa Suomen Palloliiton Uudenmaan piirin Kolmosen lohkossa 1. Lohkon sarjataulukko ja otteluiden tulokset sekä otteluohjelma löytyvät ResultCode:sta. Kolmosen ohella joukkue osallistuu Suomen Cupiin, Uusimaa Cupiin sekä Regions' Cupiin. Kauden ohjelman täydentää perinteinen ystävyysottelu Hyveen Orjia vastaan, joka pelataan vuorovuosin Espoossa ja Orjien kotikaupungissa Valkeakoskella.

 

Sarjataulukko 3D/1

JoukkueOVTHTeP
KäPa 22 20 0 2 90 18 60
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pöxyt 22 15 3 4 75 29 48
FC HIK 22 14 4 4 63 21 46
AC Vantaa 22 11 2 9 60 42 35
EIF/Akademi 22 9 4 9 42 58 31
FC Espoo/Akatemia 22 8 6 8 34 38 30
HPS 22 8 4 10 43 43 28
Akilles 22 8 3 11 42 51 27
Honka/3 22 6 4 12 26 47 22
MPS/Atletico Malmi 22 6 3 13 37 61 21
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
RiRa 22 6 3 13 29 59 21
HDS/Mondial 22 3 0 19 18 92 9

 

Kolmonen

Su 22.4. 18:00 Pöxyt - HPS Laaksolahden tn 2 - 1 raportti
Su 29.4. 18:00 Pöxyt - FC HIK Laaksolahden tn 2 - 5 raportti
To 3.5. 19:30 Akilles - Pöxyt Porvoon Pallokenttä 1 - 4 raportti
Su 13.5. 18:00 Pöxyt - RiRa Laaksolahden tn 2 - 1 raportti
To 17.5. 15:00 KäPa - Pöxyt Talin halli 6 - 2 raportti
Su 27.5. 18:00 Pöxyt - Honka/3 Laaksolahden tn 4 - 0 raportti
Ke 30.5. 19:00 EIF/Akademi - Pöxyt Tammisaaren keskuskenttä 0 - 5 raportti
Su 10.6. 18:00 Pöxyt - FC Espoo/Akatemia Laaksolahden tn 4 - 2 raportti
Ti 12.6. 19:30 AC Vantaa - Pöxyt Vapaalanaukeen nurmi 0 - 3 raportti
Ti 19.6. 19:45 Pöxyt - MPS/Atletico Malmi Laaksolahden tn 4 - 0 raportti
To 28.6. 19:15 HDS/Mondial - Pöxyt Tali N2 1 - 8 raportti
To 26.7. 19:30 HPS - Pöxyt Ala-Malmin nurmi 2 - 2 raportti
Ti 31.7. 18:30 FC HIK - Pöxyt Rukki Arena 2 - 0 raportti
Ti 7.8. 19:45 Pöxyt - Akilles Laaksolahden tn 6 - 0 raportti
Ma 13.8. 19:00 Honka/3 - Pöxyt Otaniemen nurmi 0 - 3 raportti
To 16.8. 19:15 RiRa - Pöxyt Vapaalanaukeen nurmi 2 - 2 raportti
Su 26.8. 18:00 Pöxyt - KäPa Laaksolahden tn 0 - 3 raportti
Su 9.9. 18:00 Pöxyt - EIF/Akademi Laaksolahden tn 5 - 0 raportti
Ke 12.9. 19:45 FC Espoo/Akatemia - Pöxyt Leppävaaran uusi tn 1 - 1 raportti
Su 23.9. 18:00 Pöxyt - AC Vantaa Laaksolahden tn 3 - 2 raportti
La 29.9. 14:00 MPS/Atletico Malmi - Pöxyt Tapanila tn 0 - 4 raportti
Su 7.10. 15:00 Pöxyt - HDS/Mondial Laaksolahden tn 9 - 0 raportti

 

Suomen Cup

Su 5.2. 20:00 Pöxyt - Lahen Pojat Laaksolahden jalkapallohalli 4 - 0 raportti
La 26.2. 18:00 TPK - Pöxyt Naantalin KHT 0 - 2 raportti
La 11.3. 19:00 Pöxyt - TPV Laaksolahti 2 - 3 raportti

 

Regions' Cup

La 31.3. 18:00 EPS - Pöxyt Espoonlahden vanha tn 1 - 3 raportti
La 26.4. 19:10 PKKU - Pöxyt Kalevan tekonurmi, Kerava tn 3 - 1 raportti

 

Uusimaa Cup

Ke 4.7. 20:00 VJS/1 - Pöxyt VJS-kenttä, Martinkyläntie 3, Vantaa 0 - 14          
Su 5.8. 20:00 PKKU - Pöxyt Kalevan nurmi 4 - 0          

 

Hyveen Orjat

La 29.9. 14:00 SexyPöxyt - Hyveen Orjat  A-link Areena 2 - 1