Kesällä 2013 SexyPöxyt pelaa Suomen Palloliiton Uudenmaan piirin Kolmosen lohkossa 2. Lohkon sarjataulukko ja otteluiden tulokset sekä otteluohjelma löytyvät ResultCode:sta. Kolmosen ohella joukkue osallistuu Suomen Cupiin, Uusimaa Cupiin sekä Regions' Cupiin. Kauden ohjelman täydentää perinteinen ystävyysottelu Hyveen Orjia vastaan, joka pelataan vuorovuosin Espoossa ja Orjien kotikaupungissa Valkeakoskella.

 

Sarjataulukko 3D/2

JoukkueOVTHTeP
FC Espoo 22 17 5 0 68 14 56
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
FC Kiffen 22 15 4 3 52 18 49
Pöxyt 22 11 6 5 46 26 39
FC Kontu 22 11 2 9 50 35 35
KOPSE 22 10 4 8 36 26 34
HPS 22 9 5 8 40 40 32
TuPS 22 12 2 8 37 41 32
NouLa 22 8 4 10 64 61 28
EBK 22 8 1 13 34 38 25
SibboV 22 6 3 13 34 51 21
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Akilles 22 5 2 15 23 66 17
PPV 22 1 0 21 22 90 3

 

Kolmonen

To 18.4. 19:45 Pöxyt - SibboV Laaksolahden tn 5 - 0 raportti
Ti 23.4. 19:30 PPV - Pöxyt Pitäjänmäen tn 1 - 6 raportti
To 2.5. 19:45 Pöxyt - KOPSE Laaksolahden tn 1 - 1 raportti
Ke 8.5. 19:30 Kiffen - Pöxyt Töölön PK 6 tn 1 - 1 raportti
La 18.5. 15:00 TuPS - Pöxyt Tuusulan UK tn 2 - 1 raportti
To 23.5. 20:30 Pöxyt - Akilles Laaksolahden tn 3 - 0 raportti
Pe 31.5. 18:00 EBK - Pöxyt Keski-Espoon uusi tn 4 - 0 raportti
To 6.6. 19:45 Pöxyt - HPS Laaksolahden tn 3 - 1 raportti
Pe 14.6. 19:30 FC Kontu - Pöxyt Kontulan nurmi 1 - 2 raportti
Ti 18.6. 19:45 Pöxyt - NouLa Laaksolahden tn 5 - 0 raportti
Pe 28.6. 18:30 FC Espoo - Pöxyt Leppävaaran stadion 1 - 1 raportti
La 27.7. 16:00 SibboV - Pöxyt Nikkilän keskusnurmi 0 - 2 raportti
Su 4.8. 19:00 Pöxyt - PPV Laaksolahden tn 3 - 1 raportti
To 8.8. 19:00 KOPSE - Pöxyt Hiekkaharjun UP nurmi 3 - 0 raportti
To 15.8. 19:00 Pöxyt - Kiffen Espoonlahden TN uusi 0 - 2 raportti
Su 25.8. 19:00 Pöxyt - TuPS Laaksolahden tn 1 - 1 raportti
To 29.8. 18:15 Akilles - Pöxyt Porvoon keskuskenttä 1 - 5 raportti
To 5.9. 19:45 Pöxyt - EBK Laaksolahden tn 1 - 0 raportti
Ti 10.9. 18:00 HPS - Pöxyt Ala-Malmin nurmi 0 - 0 raportti
To 19.9. 19:45 Pöxyt - FC Kontu Laaksolahden tn 3 - 1 raportti
Pe 27.9. 19:00 NouLa - Pöxyt Koivusaaren tn 5 - 3 raportti
La 5.10. 15:00 Pöxyt - FC Espoo Laaksolahden tn 0 - 0 raportti

 

Suomen Cup

Su 27.1. 20:00 FC LP - Pöxyt Laaksolahden jalkapallohalli 0 - 13 raportti
Su 10.2. 20:00 I-HK OMV - Pöxyt Laaksolahden jalkapallohalli 10 - 9 rp. (1-1) raportti

 

Regions' Cup

La 3.4. 19:00 FC Kasiysi Rovers - Pöxyt Laaksolahden tn 1 - 9 (1-4) raportti
La 29.4. 20:00 TuPS - Pöxyt Tuusulan UP Tekonurmi 2 - 3 (1-1, 0-1) raportti
Su 26.5. 19:00 Pöxyt - Turun Pallokerho Laaksolahden tn 0 - 2 raportti

 

Uusimaa Cup

La 10.8. 13:00 FC Kyllikki - Pöxyt Metsämaa 2 - 4 (2 - 3) Hotti 2, Jugi, Ville
Ti 3.9. 18:15 KarlU/Biisonit - Pöxyt   2 - 11 (1 - 2) Oma 1, Inno 3, Jugi 3, Joona 2, Mara 2
Ti 1.10. 20:00 Nups/reservi - Pöxyt Ratapuiston tn., Nummela 7 - 8 rp. (2 - 2)  
La 12.10. 15:00 Honka A-SM - Pöxyt Laaksolahden tn 5 - 1 (2 - 0)  

 

Hyveen Orjat

La 27.7. 13:00 Hyveen Orjat - SexyPöxyt Lotilan nurmi, Valkeakoski 0 - 1 Yhden Koon Mikko