Kesällä 2015 SexyPöxyt pelaa Suomen Palloliiton Uudenmaan piirin Kolmosen lohkossa 1. Lohkon sarjataulukko ja otteluiden tulokset sekä otteluohjelma löytyvät ResultCode:sta. Kolmosen ohella joukkue osallistuu Suomen Cupiin sekä Regions' Cupiin. Kauden ohjelman täydentää perinteinen ystävyysottelu Hyveen Orjia vastaan, joka pelataan vuorovuosin Espoossa ja Orjien kotikaupungissa Valkeakoskella.

 

Ottelut 2015

PvPvmAikaJoukkueetTulosPaikkaSarjaPöxyjen maalit
La 17.01.2015 18:00 HJK A - Pöxyt 4 - 1 Saharan kenttä Harjoitusottelu Lumivaara
Su 01.02.2015 14:00 EPS - Pöxyt 0 - 4 (0 - 2) Espoonlahden TN Suomen Cup, 2. kierros 2x Puolakka
2x Valakari
La 14.02.2015 20:00 EsPa - Pöxyt 0 - 1 (0 - 0) Laaksolahden halli Harjoitusottelu Syla
La 28.02.2015 20:00 Pöxyt - MPS 1 - 2 (1 - 2) Laaksolahden halli Harjoitusottelu Lyyski
Ti 03.03.2015 19:30 PEF - Pöxyt 0 - 6 Laaksolahden tn. Suomen Cup, 3. kierros 2x Lumivaara
2x Syla
Uusimäki,
Valakari
Su 15.03.2015 15:00 Pöxyt - IF Gnistan 1 - 2 (0 - 0) Laaksolahden tn. Suomen Cup, 4. kierros Styla
La 21.03.2015 12:00 Pöxyt - SC Wolves 1 - 0 Paimion KHT Soikka tn. Paimion Viking Line Cup 2015
B-lohko
Lumivaara
La 21.03.2015 12:00 PaiHa - Pöxyt 0 - 4 Paimion KHT Soikka tn. Paimion Viking Line Cup 2015
B-lohko
2x Uusimäki
2x Lumivaara
La 21.03.2015 17:00 FC Inter 2 - Pöxyt 0 - 6 Paimion KHT Soikka tn. Paimion Viking Line Cup 2015
Finaali
2x Lumivaara
Uusimäki
Jääskelä
Leskinen
Valakari
Ti 07.04.2015 20:00 Pöxyt - ESC 1 - 4 (0 - 1) Laaksolahden tn. Harjoitusottelu Kaitue/oma maali?
La 11.04.2015 12:00 Lahen Pojat - Pöxyt 0 - 4 (0 - 3) Mukkulan tn., Lahti Regions' Cup, 2. kierros Uusimäki M.
Leskinen
Uusimäki J.
Kaitue
Pe 17.04.2015 18:00 Pöxyt - HPS 2 - 1 (0 - 0) Laaksolahden tn. Kolmonen Warner
Toivanen
Su 26.04.2015 15:00 KäPa/Pule - Pöxyt 4 - 3 (3 - 2) Kumpula TN Kolmonen Öhman
Kaitue
Warner
Ke 29.04.2015 21:00 Valtti - Pöxyt 0 - 8 Puotila TN Puma Areena Regions' Cup 3. kierros 2x Uusimäki M.
2x Lumivaara
Uusimäki J.
Bejtullahu
Valakari
oma maali 
Pe 08.05.2015 18:00 FC Espoo - Pöxyt 0 - 2 (0 - 2) Leppävaaran tn 1 Kolmonen Warner
Toivanen
Pe 15.05.2015 18:00 Pöxyt - EIF/Akademi 1 - 3 (0 - 2) Laaksolahden tn. Kolmonen Uusimäki J.
La 23.05.2015 16:15 Töölön Taisto - Pöxyt 1 - 0 (0 - 0) Töölö PK 6 TN Kolmonen  
Pe 29.05.2015 18:00 Pöxyt - PK-35 3 - 1 (1 - 0) Laaksolahden tn. Kolmonen Niemi
Valakari
Lumivaara
Ke 03.06.2015 19:30 FC POHU - Pöxyt 3 - 1 (2 - 1) Tali 1 N Kolmonen Uusimäki M.
Ti 09.06.2015 20:30 Pöxyt - Töölön Taisto 2 - 1 (2 - 0) Laaksolahden tn. Regions' Cup, 4. kierros Lumivaara (oma)
Toivanen
Pe 12.06.2015 18:00 Pöxyt - Nups 5 - 1 (1 - 1) Laaksolahden tn. Kolmonen Valakari
Warner
Syla
Betjullahu
Uusimäki M.
Ti 16.06.2015 20:00 Pöxyt - LoPa 5 - 0 (3 - 0) Laaksolahden tn. Kolmonen Jääskelä
2x Warner
2x Kostas
Ke 24.06.2015 18:30 FC HIK - Pöxyt 0 - 0 (0 - 0) Rukki Arena Kolmonen  
Ti 30.06.2015 20:30 Pöxyt - Tikka 2 - 1 (1 - 0) Laaksolahden tn. Kolmonen Paavolainen
Öhman
La 04.07.2015 16:00 Pöxyt - SJK-j Apollo 2 - 2 (1 - 0) rp. 5 - 3 Laaksolahti tn. Regions' Cup, 5. kierros Uusimäki M.
Lindroos
Lumivaara (rp.)
Paavolainen (rp.)
Öhman (rp.)
Uusimäki M. (rp.)
Jääskelä (rp.)
La 25.07.2015 17:00 SC KuFu 98 - Pöxyt 5 - 0 (2 - 0) Savon Sanomat Areena, Kuopio Regions' Cup, Puolivälierä  
Ke 29.07.2015 19:30 HPS - Pöxyt 1 - 1 Paloheinä tn. Kolmonen Lumivaara
Pe 07.08.2015 18:00 Pöxyt - FC Espoo 2 - 1 (0 - 1) Laaksolahden tn. Kolmonen Lumivaara
oma maali
To 13.08.2015 18:00 EIF/Akademi - Pöxyt 0 - 0 (0 - 0) Österby n. Kolmonen  
Pe 21.08.2015 18:00 Pöxyt - Töölön Taisto 1 - 0 (0 - 0) Laaksolahden tn. Kolmonen Leskinen
La 29.08.2015 12:00 PK-35 - Pöxyt 2 - 3 (0 - 2) Pihlajamäki tn. Kolmonen 2x Lumivaara
Puolakka
Pe 04.09.2015 18:00 Pöxyt - FC POHU 2 - 0 Laaksolahden tn. Kolmonen 2x Leskinen
Pe 11.09.2015 18:00 NuPS - Pöxyt 2 - 1 (0 - 0) Kuoppanummi n. Kolmonen Niemi
Su 20.09.2015 15:00 LoPa - Pöxyt 0 - 2 (0 - 2) Harju n. Kolmonen Lumivaara
Puolakka
Pe 25.09.2015 18:00 Pöxyt - FC HIK 2 - 0 (0 - 0) Laaksolahden tn. Kolmonen Puolakka
Lumivaara
Ti 29.09.2015 20:00 Pöxyt - KäPa/Pule 3 - 5 (1 - 1) Laaksolahden tn. Kolmonen Lumivaara
Lindroos
Gardemeister
Su 04.10.2015 13:00 Tikka - Pöxyt 0 - 4 Espoonlahti 1 tn. Kolmonen Jääskelä
Leskinen
Lumivaara
Warner